BLOG
Przejdź na stronę bloga
oferta drzwidrzwi ukryteoferta klamki meble kontakt mail facebook blog

Drzwi klasyczne z Tulipanowca

MAGNOLIA to nowa kolekcja drzwi włoskiej fabryki AGOPROFIL. Drzwi wykonane są z litego drewna tulipanowca z możliwością umieszczenia WŁASNYCH INICJAŁÓW po środku skrzydła drewnianego lub szyby.

Kolekcja MAGNOLIA włoskiej fabryki AGOPROFIL otrzymał swoją nazwę od szlachetnych gatunków drewna Liriodendron tulipifera (tulipanowiec) z rodziny Magnolia. Tulipanowiec, to drzewo rodem z wschodniego wybrzeża  Stanów Zjednoczonych Ameryki. Drewno Tulipanowiec charakteryzuje się:  piękną strukturą, dużą trwałością, łatwość obróbki przez co znakomicie nadaje się do produkcji drzwi z rzeźbionymi dekoracjami.

 

Naturalny kolor drewna jest lekki, prawie biały o wyraźnym, ciemnym usłojeniu. Strugane, szlifowane powierzchni drewna mają piękne matowe wykończenie i mogą być pokryte farbami i lakierami dowolnego typu. Tulipanowiec dzięki zastosowaniu odpowiednich impregnatów przypomina kolorem orzechy, a jego wygląd jest bardzo elegancki.
Drzwi MAGNOLIA są unikalne w ich realizacji, a techniki takie jak ręczne wykończenie powierzchni, malarstwo dekoracyjne, celowe "nieidealne" powłoki, wyróżniają te drzwi jako prawdziwe dzieło sztuki!